Preloader image

Monitorace krevního tlakuInformace pro pacienty:

Po zapůjčení přístroje vám bude měřen krevní tlak v pravidelných, předem nastavených časových intervalech. Obvykle měření krevního tlaku probíhá ve dne po 15-ti minutách a v noci po 60-ti minutách. Objednaný pacient se dostaví dle dohodnutého termínu a času k převzetí přístroje. Sestra zkontroluje nastavení záznamníku a pacient odchází domů se zapůjčeným přístrojem a deníčkem. Deníček slouží k zaznamenávání veškeré činnosti, která ovlivňuje hodnotu krevního tlaku, fyzické námahy, psychického stresu, užívání léků, doby spánku, obtížného usínání, nespavosti.
V době vlastního měření doporučujeme paži uvolnit, tím zajistíte správné změření krevního tlaku. (upozornění – při chybném změření díky např. příliš napjaté paže se může v krátké době měření opakovat).Po vrácení přístroje jsou všechny naměřené hodnoty krevního tlaku načteny počítačem a následně zhodnoceny lékařem.

Rada:

K dodržení lepších hygienických podmínek doporučujeme přijít v bavlněném tričku s delším rukávem, přes který se upevní manžeta měřícího přístroje.

Evropský fond pro regionální rozvoj
Praha a EU - Investujeme do vaší budoucnosti